Aktuálne

Fotoklub Galanta a MsKS Galanta vás pozývajú na vernisáž výstavy fotografií člena FK GA Daniela Baša, ktorá sa uskutoční v stredu 14.9.2022 o 18 hod. v severnom krídle Neogotického kaštieľa v Galante. Výstava potrvá do októbra 2022.

Pozývame vás na výstavu fotografií člena FK GA Matúša Beniana s názvom '5 dní v Rumunsku' . Fotografie sú vystavené do konca septembra 2022 v cukrárni Marlin v Galante.

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií členky Fotklubu Galanta a členky Asociácie profesionálnych fotografov SR Gabriely Teplickej s názvom 'KRUHY' , ktorá sa uskutoční dňa 9.9.2022 o 18hod v umeleckej kaviarni Bothár v Banskej Bystrici. Ide o výstavu fotografií z dlhodobého cyklu o ženách. Výstava potrvá do 2.10.2022.

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií Vlada Baču, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 8.9.2022 o 17 hod. v Renesančnom kaštieli v Galante.

Najnovšie z našej tvorby
 • Fotoklub pri MsKS Galanta
  Založený v roku 1975
  Má históriu, má tradíciu, má šmrnc.

  Asi takto možno stručne popísať už vyše 40 ročné pôsobenie Fotoklubu v Galante. Jeho členovia sú nie len zanietení fotografi, ale aj skvelá partia navzájom si pomáhajúcich ľudí.

  V súčasnosti klub združuje viac ako 20 nadaných autorov pochádzajúcich z rôznych miest západného Slovenska, dokonca i z ďalekých Spojených štátov. Naša činnost spočíva predovšetkým v pravidelných stretnutiach v priestoroch M-klubu Mestského kultúrneho strediska v Galante. Každé dva týždne, spravidla v stredu, si premietame naše fotografie a vzájomne si ich hodnotíme. Myslíme si, že autora ďalej posunie konštruktívna kritika, ako počet zdvihnutých palcov na verejných portáloch.

  Okrem toho si zvykneme prezentovať aj tvorbu známych fotografov a občas si pripravíme prednášky na konkrétnu tému. Na stretnutiach sa venujeme aj organizačnej činnosti klubu. Pravidelne organizujeme výstavu fotografií v Renesančnom kaštieli, ďalšie výstavy na Mestskom úrade v Galante, ako aj v priestoroch cukrárne Marlin v MsKS.

  Za veľký úspech považujeme naše Fotodielne, letný dvojdňový fotoworkshop určený pre verejnosť, ktorý nám nie raz privial do klubu nového člena.

  No najlepšie je nám na fotovýletoch. Spoločne sme sa vidali na nie jednu horu Slovenska, ale i do Chorvátska, Česka, Rakúska, Maďarska a Nemecka.

  Sylvia Šabíková, FKGA

Členovia
Fotografie