Aktuálne
Fotoklub Galanta vás pozýva na výstavu fotografií Anny Bednárovej s názvom Zátišia v cukrárni Marlin v Galante. Výstava potrvá do konca júla 2024.

Najnovšie z našej tvorby
 • Fotoklub pri MsKS Galanta
  Založený v roku 1975
  Má históriu, má tradíciu, má šmrnc.

  Asi takto možno stručne popísať už takmer 50 ročné pôsobenie Fotoklubu v Galante. Jeho členovia sú nie len zanietení fotografi, ale aj skvelá partia navzájom si pomáhajúcich ľudí.

  V súčasnosti klub združuje približne 20 autorov pochádzajúcich z rôznych miest západného Slovenska, dokonca i z ďalekých Spojených štátov. Radi sa stretávame, či už osobne, napr. v priestoroch M-klubu Mestského kultúrneho strediska v Galante alebo na výstavách, prednáškach alebo len tak, on-line, z pohodlia domova. Radi si premietame naše fotografie a vzájomne ich komentujeme. Myslíme si, že autora ďalej posunie konštruktívna kritika, ako počet zdvihnutých palcov na verejných portáloch.

  Okrem toho si radi prezentujeme aj tvorbu známych fotografov a občas si pripravíme prednášky na konkrétnu tému. Na stretnutiach sa venujeme aj organizačnej činnosti klubu. Pravidelne organizujeme výstavu fotografií v Renesančnom kaštieli, výstavy v cukrárni Marlin a v OC Mlyny v Nitre.

  Za veľký úspech považujeme naše Fotodielne, letný dvojdňový fotoworkshop určený pre verejnosť, ktorý nám nie raz privial do klubu nového člena.

  No najlepšie je nám na fotovýletoch. Spoločne sme sa vidali na nie jednu horu Slovenska, ale i do Chorvátska, Česka, Rakúska, Maďarska a Nemecka.

  Sylvia Čambálová, FKGA, 2024

Členovia
Fotografie